Nr. 2. 5G ir skaitmenizacija, Žaliasis kursas, ES ateities konferencija, kvietimas mokytojams bei KONKURSAS MOKINIAMS!

Gerbiami mokytojai,

sveikindami Jus su Pasauline mokytojo diena, dėkojame už Jūsų darbą, kurio reikšmė yra ypatinga visų mūsų, o svarbiausia – mūsų jaunosios kartos ateičiai. Savo naujienlaiškiu siekiame prisidėti prie to, kad Lietuvos ir pasaulio, o šįsyk – Europos – aktualijos rastų vietą pamokose Jums patogiu būdu.

Atsisiųkite pirmąjį rudens naujienlaiškio numerį čia. Jame giliau žvelgiame į šias aktualias temas:

  • 5G mobiliojo ryšio technologija ir skaitmenizacijai, be kurių nebeįsivaizduojamos ateities profesijos, verslas ir gamyba. Taigi, ir įtaka kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tačiau 5G yra apipinta gandais, o mes pateikiame faktus, nusimanančių ekspertų įžvalgas ir, kaip visada, patikimos žiniasklaidos šaltinius bei atgarsius socialinėse medijose. Padiskutuokite su mokiniais, ką jie mano apie 5G ir skatimenizacijos reikšmę.
  • Žaliasis kursas yra Europos Sąjungos (ES) ambicingas tikslas tapti klimatui neutraliu žemynu, pirmuoju tokiu, kol klimato pokyčiai dar nėra negrįžtami. Ar Lietuva ir kitos ES valstybės narės pasiryžusios iš tiesų to siekti – štai, kur esminis klausimas. Apie tai savo komentaruose, kuriuos rasite naujienlaiškyje, svarsto autoritetingi ekspertai: Lietuvos eurokomisaras, Užsienio reikalų ministerijos diplomatas, klimatologas, Lietuvos banko ekspertas. Žinoma, greta rasite internetinės spaudos apžvalgą, atpažįstamų žmonių pasisakymus Feisbuke bei diskusinius klausimus mokiniams.
  • Europos Sąjungoje bręsta pokyčiai. Naujoji Europos Komisijos vadovybė inicijuoja konsultacijas su visos ES piliečiais, taip pat ir jaunimu, kas ir kaip turėtų keistis Europos bendrijoje, kad ši labiau atitikų gyventojų lūkesčius, veiktų efektyviau ir atremtų naujausius iššūkius. Apžvelgiame šią naujovę ir čia pat su naujienlaiškio partneriais – Užsienio reikalų ministerija – skelbiame neeilinį KONKURSĄ MOKINIAMS: kviečiame juos dalyvauti istorinėje Europos ateities konferencijoje!

Prašome Jūsų mokinius informuoti apie konkursą bei paskatinti juos išsakyti savo nuomonę, nes tai yra ne tik proga ugdyti pilietiškumą ir europietišką sąmoningumą, bet ir būti įvertintiems. Geriausi bus apdovanoti dėmesio vertais prizais, o svarbiausia – juos išgirs kiti konferencijos Lietuvoje dalyviai. Todėl nepraleiskite galimybės – Jūsų mokiniai gali padaryti tikrą poveikį Lietuvos ir Europos ateičiai. Juk būtent jiems teks gyventi ES, prie kurios kūrimo galima prisidėti jau šiandien.

Komisija nuspręs, kas ne tik bus išgirsti, bet ir apdovanoti. 7-9 ir 10-12 klasių pirmųjų trijų vietų nugalėtojai gaus tokius prizus dovanų: planšetę (pirmos vietos), bevieles ausines (antros vietos) ir nešiojamus įkroviklius (trečios vietos). O konkurso dalyvių mokytojai, pasiūlę mokiniams sudalyvauti, bus paskatinti konkurso sumanytojos – Užsienio reikalų ministerijos – suvenyrais. Nugalėjusiems dalyviams ir jų mokytojams bus skiriami pažymėjimai! Detalesnę informaciją apie konkursą rasite naujienlaiškyje.

Taip pat numeryje dalinamės kvietimu mokytojams dalyvauti akredituotose, kvalifikacijai kelti tinkamuose mokymuose apie interaktyvius ir įtraukiančius metodus kaip vesti pamokas ir užsiėmimus Europos Sąjungos temomis. Dalyviai, sėkmingai peržiūrėję mokymų vaizdo medžiagą ir atlikę baigiamąjį testą, gaus sugeneruotą akredituotą pažymą, tinkamą kvalifikacijai kelti.

Didžiuojamės tuo, kad esame Jums įdomūs ir naudingi! Gero skaitymo!

Naujienlaiškio „Aš manau“ rengėjai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s