Nr. 52. Stambulo konvencija, ES aktualijos ir konkursas!

Naujasis spalio mėnesio aktualijų naujienlaiškis „Aš manau“ – dvigubas. Jame rasite šį rudenį aktualią temą – Seime  bus svarstomas Apsaugos nuo murto artimoje aplinkoje įstatymas, tad skiriame dėmesį jam bei su juo siejamai Stambulo konvencijai. Iš esmės tai tema apie smurtą prieš moteris, taip pat patyčias, stereotipus ir dalį visuomenės įaudrinusią „socialinės lyties“ sąvoką. Numeryje rasite išsamią informaciją ir, žinoma, užduotis diskusijai su mokiniais šia labai svarbia tema.

Antroji numerio dalis skirta Europos Sąjungos (ES) aktualijoms. Vyksta visus ES piliečius siekianti įtraukti Konferencija dėl Europos ateities: apžvelgiame ją bei piliečių idėjoms skirtą internetinę platformą. Kviečiame jus klasėje išdiskutuotas idėjas dėl Europos ateities pateikti platformoje bei dalyvauti konkurse! Daugiausiai reakcijų sulaukusios idėjos autorių lauks susitikimas su Užsienio reikalų viceministru Arnoldu Pranckevičiumi.

Taip pat numeryje rasite įdomios, žiniasklaidoje menkai skelbiamos informacijos, kaip konkrečiai ES šalys padeda Lietuvai migracijos krizėje, o ką migracijos klausimais padėjusi kitoms šalims yra Lietuva. Taip pat sužinosite apie mūsų – Baltijos jūros regiono – strategijos naujienas.

Naujienlaiškio numerio partneriai – Lietuvos žmogaus teisių centras ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija. Stambulo konvencijos dalis parengta remiant EEE finansiniam mechanizmui per Aktyvių piliečių fondo programą.  

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s