Nr. 55. Žaliavų krizė ir 35 šalių Europos Sąjunga

Šį rudenį naujienlaiškis „Aš manau“ kviečia mokinius sudominti visuomenėje bene pačia aktualiausia tema – žaliavų krizės pasėkoje ženkliai išaugusiomis gamtinių dujų, elektros kainomis ir su tuo susijusiu ekonominiu, politiniu kontekstu. Tema ne iš lengvųjų, tačiau mokytojai ir mokiniai kaip visada ras glaustą aktualijų apžvalgą (su nuorodomis į originalius šaltinius), atgarsius socialinėse medijose, svarbiausius akcentus išryškinantį prof. Ramūno Vilpišausko komentarą ir – naujiena naujienlaiškio rubrikose – jaunimo balsą: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) valdybos nario Luka Stravinsko nuomonę.

Kitas LiJOT valdybos narys – Umberto Masi – dalinasi komentaru antrajai numerio temai – 35-ių valstybių narių Europos Sąjunga? Rusijos karas prieš Ukrainą išjudino Europos regionalizmo procesus, todėl vis dažniau girdima kalbant apie Ukrainos narystę ES, taip pat Sakartvelo, Armėnijos, Moldovos, Balkanų šalių, Turkijos prisijungimą. Tokia perspektyva kelia nemažai teigiamų emocijų, tačiau, žinia, narystės kelias pilnas iššūkių, kuriuos teko įveikti ir Lietuvai, kad taptų ES nare. Kaip visada, ši tema taip pat išskleidžiama per naujienlaiškio rubrikas ir, žinoma, vieną svarbiausių dalių – siūlomas užduotis ir klausimus diskusijoms mokiniams.

Naujienlaiškio pabaigoje jūsų laukia informacija apie nemokamus, nuotolinius ir kvalifikacijai kelti tinkamus kursus Europos Sąjungos tema. Naujienlaiškio partneris – LR Užsienio reikalų ministerija. Ankstesnį numerį, skirtą karo Ukrainoje ir šalies narystei ES temomis rasite čia.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s