Naujienlaiškis „Aš manau!“ – tai unikali edukacinė priemonė mokytojams, padedanti svarbiausias aktualijas analizuoti ir diskutuoti mokyklos bendruomenėse istorijos, pilietinio ugdymo, geografijos ir kitų pamokų metu. Tai – tęstinis projektas, organizuojamas jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacijos, kuri tęsia praėjusių metų kartos projektus.

Naujienlaiškis pirmą kartą inicijuotas 2015 m. pavasarį, kai Lietuvos mokykloms buvo išplatinti trys pirmieji naujienlaiškiai. 2015 m. gruodį SRT fondas finansavo dar dviejų naujienlaiškių atsiradimą. Tarptautinėje praktikoje tokie naujienlaiškiai yra formaliojo ugdymo dalis, tuo tarpu Lietuvoje pilietinio ugdymo ir kitos pamokos vis dar yra nutolusios nuo aktualių ir mokiniams artimų temų.

Kartą per mėnesį projekto komanda iš svarbiausių Lietuvos ir pasaulio aktualijų atrenka tris temas, pateikia VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologų nuomones bei klausimų diskusijoms. Temų tikslas – supažindinti moksleivius su naujausiais įvykiais Lietuvoje ir pasaulyje bei skatinti diskusijų kultūrą, mokyti formuluoti argumentuotas mintis bei dėstyti jas neįžeidžiant vienas kito ypač jautriomis temomis, kuriomis paaugliai paprastai nediskutuoja su savo bendraamžiais.

Šis projektas kuriamas kartu su VU TSPMI. Naujienlaiškio partneriai: LR Užsienio reikalų ministerija, Švedijos Karalystės ambasada Vilniuje. Šis projektas iš dalies finansuojamas JAV valstybės departamento. Jį platina TAMO dienynas bei Nacionalinis švietimo centras.