Konkursas „Tavo idėja geresnei Europai”

Jei esi 7-12 klasių mokininys (-ė) ar šių klasių mokytoja (-as), klasės idėją ar net kelias idėjas apie ES ateitį užregistruok į Konferencijos platformą. Idėjos nuorodą iki sausio 31 d. (konkurso terminas pratęsiamas) atsiųsk mums į aktualijupamoka@gmail.com. Laiške nurodyk savo mokyklą, klasę ir kontaktą susisiekti.

Idėja, kuri sulauktų daugiausiai reakcijų – komentarų, pritarimų, sekimų – bus paskelbta konkurso nugalėtoja 2022 m. pavasarį ir bus apdovanota išskirtiniu prizu – susitikimu su Užsienio reikalų viceministru Arnoldu Pranckevičiumi! Burtų keliu išrinksime dar tris idėjas pateikusias klases ir padovanosime po puikų gaublį.

PAMOKOS MODULIS
Europos Parlamento biuro medžiaga padės surengti Konferencijai apie ES ateitį skirtą pamoką (siūlome migracijos arba žaliosios ekonomikos temas), išnagrinėti skirtingus požiūrius ir problemas bei pateikti savo idėją Europai. Kviečiame naudotis!

KAIP PASIŪLYTI IDĖJĄ

Užėję į platformą, prisijunkite jei jau turite paskyrą arba prisiregistruokite spausdami Prisijungti dešiniame viršutiniame kampe. Tam naudokite savo išorės Facebook, Google, Twitter paskyrą ar Elektroninius valdžios vartus – eID (šia pasinaudoti reikės papildomų įskiepių kompiuteryje asmens tapatybės patvirtinimui). Sėkmingai užsiregistravus pirmą kartą galite praleisti demografinių duomenų pildymą. Toliau vėl spauskite mygtuką Temos viršutinio meniu eilutėje ir pasirinkite temą, kuri Jus domina: sveikata, klimato kaita ir aplinka, ES pasaulyje ar kitą. Jeigu neradote Jums aktualios temos sąraše – savo įžvalgomis galite pasidalinti kategorijoje „Kitos idėjos“. Pasirinkę konkrečią temą, galite perskaityti įvadą ir peržvelgti pateiktas nuorodas. Norėdami palikti savo idėją, spauskite mygtuką „Dalykitės idėjomis”, o tada „Nauja idėja +”. Tekstas neturėtų viršyti 1500 simbolių. Prie diskusijos prisijunkite palikdami komentarą arba balsuodami už Jums patinkančias idėjas – taip jas atras daugiau žmonių.
Bendrauti ir aptarti savo pasiūlymus su kitų valstybių narių piliečiais galima 24 oficialiosiomis ES kalbomis. Visi komentarai gali būti automatiškai išversti į bet kurią kitą oficialią kalbą. „Renginių“ skirtuke galite rasti ir užsiregistruoti į internetu arba netoli jūsų vyksiančius renginius arba suorganizuoti jį patys. Platforma yra įsipareigojusi saugoti jūsų asmens duomenis ir gerbti privatumą.

Kviečiu visus moksleivius ir jų mokytojus registruoti idėjas Europos ateičiai ir
dalyvauti konkurse!

Konferencija dėl Europos ateities yra unikali tuo, kad jos diskusijų pagrindas yra piliečių laisvai pateiktos idėjos. Kad kiekvienas iš mūsų galėtų pasidalinti savo idėja Europos ateičiai, buvo sukurta speciali daugiakalbė skaitmeninė platforma. Joje galima ne tik patogiai ir paprastai pateikti savo siūlymus, bet ir registruoti renginius, komentuoti kitų europiečių idėjas. Jų skaitmeninėje platformoje jau yra užregistruota per 8 tūkstančius! Nuo migracijos, demokratijos, klimato kaitos ir skaitmenizacijos iki saugumo, sveikatos, socialinių klausimų. Viena iš plačiai aptariamų temų yra apie švietimą ir sąlygų jaunimui gerinimą. Europiečiai dalijasi pasiūlymais kokių pokyčių reikia Europos jaunimui, kokia turėtų būti švietimo sistema, kaip modernizuoti mokyklų tinklą bei kokių naujų mainų galimybių moksleiviams reikėtų. Būtent skaitmeninėje platformoje pateiktus siūlymus vėliau aptaria Europos piliečių forumai ir plenarinės sesijos, sudarytos iš visų svarbiausių ES sprendimų priėmėjų.

Todėl kviečiu jus geriausias idėjas būtinai užregistruoti skaitmeninėje platformoje ir tapti Užsienio reikalų ministerijos ir naujienlaiškio autorių organizuojamo konkurso dalyviais. Kiekvieno iš mūsų nuomonė yra svarbi ir turi būti išgirsta!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s