Blog

Nr. 2. 5G ir skaitmenizacija, Žaliasis kursas, ES ateities konferencija, kvietimas mokytojams bei KONKURSAS MOKINIAMS!

Gerbiami mokytojai,

sveikindami Jus su Pasauline mokytojo diena, dėkojame už Jūsų darbą, kurio reikšmė yra ypatinga visų mūsų, o svarbiausia – mūsų jaunosios kartos ateičiai. Savo naujienlaiškiu siekiame prisidėti prie to, kad Lietuvos ir pasaulio, o šįsyk – Europos – aktualijos rastų vietą pamokose Jums patogiu būdu.

Atsisiųkite pirmąjį rudens naujienlaiškio numerį čia. Jame giliau žvelgiame į šias aktualias temas:

 • 5G mobiliojo ryšio technologija ir skaitmenizacijai, be kurių nebeįsivaizduojamos ateities profesijos, verslas ir gamyba. Taigi, ir įtaka kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tačiau 5G yra apipinta gandais, o mes pateikiame faktus, nusimanančių ekspertų įžvalgas ir, kaip visada, patikimos žiniasklaidos šaltinius bei atgarsius socialinėse medijose. Padiskutuokite su mokiniais, ką jie mano apie 5G ir skatimenizacijos reikšmę.
 • Žaliasis kursas yra Europos Sąjungos (ES) ambicingas tikslas tapti klimatui neutraliu žemynu, pirmuoju tokiu, kol klimato pokyčiai dar nėra negrįžtami. Ar Lietuva ir kitos ES valstybės narės pasiryžusios iš tiesų to siekti – štai, kur esminis klausimas. Apie tai savo komentaruose, kuriuos rasite naujienlaiškyje, svarsto autoritetingi ekspertai: Lietuvos eurokomisaras, Užsienio reikalų ministerijos diplomatas, klimatologas, Lietuvos banko ekspertas. Žinoma, greta rasite internetinės spaudos apžvalgą, atpažįstamų žmonių pasisakymus Feisbuke bei diskusinius klausimus mokiniams.
 • Europos Sąjungoje bręsta pokyčiai. Naujoji Europos Komisijos vadovybė inicijuoja konsultacijas su visos ES piliečiais, taip pat ir jaunimu, kas ir kaip turėtų keistis Europos bendrijoje, kad ši labiau atitikų gyventojų lūkesčius, veiktų efektyviau ir atremtų naujausius iššūkius. Apžvelgiame šią naujovę ir čia pat su naujienlaiškio partneriais – Užsienio reikalų ministerija – skelbiame neeilinį KONKURSĄ MOKINIAMS: kviečiame juos dalyvauti istorinėje Europos ateities konferencijoje!

Prašome Jūsų mokinius informuoti apie konkursą bei paskatinti juos išsakyti savo nuomonę, nes tai yra ne tik proga ugdyti pilietiškumą ir europietišką sąmoningumą, bet ir būti įvertintiems. Geriausi bus apdovanoti dėmesio vertais prizais, o svarbiausia – juos išgirs kiti konferencijos Lietuvoje dalyviai. Todėl nepraleiskite galimybės – Jūsų mokiniai gali padaryti tikrą poveikį Lietuvos ir Europos ateičiai. Juk būtent jiems teks gyventi ES, prie kurios kūrimo galima prisidėti jau šiandien.

Komisija nuspręs, kas ne tik bus išgirsti, bet ir apdovanoti. 7-9 ir 10-12 klasių pirmųjų trijų vietų nugalėtojai gaus tokius prizus dovanų: planšetę (pirmos vietos), bevieles ausines (antros vietos) ir nešiojamus įkroviklius (trečios vietos). O konkurso dalyvių mokytojai, pasiūlę mokiniams sudalyvauti, bus paskatinti konkurso sumanytojos – Užsienio reikalų ministerijos – suvenyrais. Nugalėjusiems dalyviams ir jų mokytojams bus skiriami pažymėjimai! Detalesnę informaciją apie konkursą rasite naujienlaiškyje.

Taip pat numeryje dalinamės kvietimu mokytojams dalyvauti akredituotose, kvalifikacijai kelti tinkamuose mokymuose apie interaktyvius ir įtraukiančius metodus kaip vesti pamokas ir užsiėmimus Europos Sąjungos temomis. Dalyviai, sėkmingai peržiūrėję mokymų vaizdo medžiagą ir atlikę baigiamąjį testą, gaus sugeneruotą akredituotą pažymą, tinkamą kvalifikacijai kelti.

Didžiuojamės tuo, kad esame Jums įdomūs ir naudingi! Gero skaitymo!

Naujienlaiškio „Aš manau“ rengėjai

Pavasario naujienlaiškis „Aš manau!“: Europos atsakas į koronaviruso pandemiją

Būdami pasaulio ir Lietuvos aktualijų naujienlaiškiu, 2020 m. pavasario numerį skiriame visus sukrėtusio COVID-19 viruso temai.

Bendaradarbiaudami su LR Užsienio reikalų ministerija, atidžiau žvelgiame į Europos atsaką į viruso plitimą ir Europos Sąjungos (ES) pagalbą šalims narėms. Antrąją temą skiriame viruso pasekmėms ekonomikai ir domimės, kaip Lietuva bei ES sieks įveikti krizę bei sušvelninti jos padarinius.

Trečiojoje temoje apžvelgiame kovos su klimato kaita ir koronaviruso pandemijos ryšius.

Šis naujienlaiškis nestandartiškai ilgas, tačiau ir laikai pažymėti neeilinio iššūkio. Kaip visada, darbui su mokiniais rasite temas plėtojančius žiniasklaidos šaltinius, atgarsius socialiniuose tinkluose, ekspertų komentarus ir siūlomus klausimus darbui su mokiniais.

Taip pat kviečiame užpildyti trumpą apklausą apie naujienlaiškio panaudojimą pamokose. Atsidėkodami po karantino atsiųsime Jums partnerių – LR Užsienio reikalų ministerijos, Vilniaus universiteto ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje – dovanojamų suvenyrų.

Iki malonaus –

naujienlaiškio rengėjai

Konkurso nugalėtojai ir naujojo numerio anonsas

Mieli mokytojai,

dėkojame, kad dalyvavote konkurse ir kartu su mokiniais išbandėte metodų rinkinį „Pažink Europą“.  Buvo naudinga ir malonu skaityti Jūsų patirtis tiek rinkinio rengėjams, tiek konkurso organizatoriams. Tikimės, kad nauju konkursu galėsime Jus sudominti rudenį.

Įvertinusi aprašymus, konkurso komisija pagrindiniais prizais apdovanojo šiuos mokytojus:

1)      Vilmą Pundienę, Vilniaus Pilaitės gimnazijos geografijos mokytoją

2)      Vaidotą Pakalniškį, Lavoriškių gimnazijos istorijos mokytoją

3)      Daivą Albrechtienę, Tauragės Šaltinio progimnazijos anglų kalbos mokytoją

Sveikiname!

Sekantis naujienlaiškio numeris pasirodys gegužės pradžioje ir bus skirtas koronaviruso pandemijos ir jos poveikio Europos Sąjungos bendrijai temai.

Skelbiame konkursą!

Gerbiami mokytojai, siekdami paskatinti Jus išbandyti metodų rinkinį „Pažink Europą“, skelbiame konkursą! 

Pasirinkite vieną ar – dar geriau – kelias skirtingas temas bei atitinkamas priemones iš naujojo metodų rinkinio, išbandykite su mokiniais ir atsiųskite mums savo bei mokinių įspūdžius iki vasario 3 d.

Lauksime 1-2 lapų aprašymo word formate (max 1000 žodžių arba 6000 spaudos ženklų apimties be tarpų) e.paštu aktualiju.pamoka@gmail.com. Jei turite galimybių, pridėkite ir nuotraukų (asmens duomenų apsaugos sumetimais, siūlome vengti mokinių veidų fiksavimo). Įkvėpimui siūlome susipažinti su naujausio naujienlaiškio temomis.

Iki vasario 12 dienos komisija, sudaryta iš naujienlaiškio rengėjų ir partnerių atstovų, atrinks tris nugalėtojus, vertinant išbandytų metodų kiekį ir aprašymo išsamumą bei kokybę. Nugalėtojus apdovanosime puikiais Užsienio reikalų ministerijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Vilniaus universiteto įsteigtais prizais!

Išbandžiusiems metodų rinkinį ir užpildžiusiems grįžtamojo ryšio anketą taip pat iki vasario 3 d., nepriklausomai nuo to ar dalyvausite konkurse ar ne, padovanosime paskatinamųjų prizų *prizų kiekis ribotas! Anketą rasite čia.

 

Nr. 4. Darbą pradeda naujoji Europos Komisija, Lietuva – 15 metų ES narė, išleistas metodų rinkinys „Pažink Europą“. Skelbiame konkursą!

Paskutiniame metų Aš_manau_gruodis_2019 kviečiame su moksleiviais padiskutuoti su Europos Sąjunga susijusiomis temomis:

 • Padiskutuokite, kokia naujoji Europos Komisija, ko ji sieks ir kas atstovauja Lietuvai. Kodėl tai aktualu mums?
 • Šiais metais minime narystės ES ir NATO 15 metų sukaktį. Aptarkite su moksleiviais integracijos naudą, sėkmes ir iššūkius, padiskutuokite aktualiomis susijusiomis temomis.
 • Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva išleistas išsamus, atnaujintas metodų rinkinys darbui klasėje ES temomis. Kviečiame išbandyti ir sudalyvauti konkurse!

Dėkui, kad esate su mumis!

Metų pabaigai – konkursas!

Mieli mokytojai,

šįkart metų pabaigai norėsime pažvelgti į svarbiausias mūsų europinės narystės klubo –  Europos Sąjungos – aktualijas. Darbą pradėjo nauja Komisija, kuriai vadovauja Ursula von der Leyen – neeilinė asmenybė. Paskelbti 6 naujosios Komisijos tikslai, prie kurių siekimo prisidės ir Lietuvos atstovas, eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinkosaugą ir vandenynus.

Taip pat naujienlaiškyje sukakties proga apžvelgsime Lietuvos narystės klube 15 metų patirtį bei kitas aktualijas. Na, o Jus pakviesime išbandyti su mokiniais specialiai parengtus metodus panašių temų integravimui pamokose. Sudalyvavusius ir įvertinusius patirtį konkurse, apdovanosime puikiais prizais!

Naujienlaiškis pasirodys gruodžio pirmą savaitę, o konkursas tęsis iki vasario mėnesio!

Nr. 3. Savivaldos rinkimų rezultatai, Švedijos moksleivė nominuota Nobelio premijai, istorinis EŽTT sprendimas dėl sovietų represijų ir naudinga interneto raštingumo informacija.

Šiame Aš_manau_kovas_2019 numeryje kviečiame su moksleiviais aptarti šias temas:

 • Išsirinkome miestų merus ir savivaldybių tarybas: visi taškai ant i
 • Nobelio premijai nominuota Švedijos moksleivė, siekianti priversti politikus rimtai kovoti su klimato kaita
 • Europos žmogaus teisių teismo sprendimu sovietų nusikaltimai prieš Lietuvos partizanus pripažinti genocidu.

Ir papildomai – naudinga informacija interneto raštingumui

Taip pat labai prašome skirti kelias minutes ir palikti mums grįžtamąjį ryšį apie naujienlaiškį, atsakydami į pasiteiravimus APKLAUSOJE.

Nr. 2. Rinkimų karštinė, Kinijos grėsmė ir Venesuelos krizė.

Vasario mėnesio Aš_manau_vasaris_2019 numeryje skaitykite:

 • Lietuvoje rinkimų karštinė įsibėgėja
 • Kinija – reali grėsmė?
 • Venesuelos krizė

Nors dauguma mokinių dar negali balsuoti, bet negirdėti ir nematyti, kas vyksta rinkimų metu viešojoje erdvėje būtų sunku. Kodėl gi nepadiskutavus, ką mano jie?

O pasaulyje vyksta tikras sukrutimas dėl Huawei skandalo, pakursčiusio nerimą dėl Kinijos ekonominės ir politinės grėsmės.

Pietų Amerikoje neramumai ima viršų Venesueloje, kur, deja, lengvo sprendimo nesimato. Išsamūs ekspertų komentarai specialiai naujienlaiškiui ir kaip visada – kvietimas diskutuoti: o ką manote jūs?

Nr. 1: Davosas ir Lietuvos ekonominiai laimėjimai, kas dedasi Konge ir Jono Meko kelionės pabaiga

Pirmajame šių metų numeryje aš_manau_sausis_2019_1 kviečiame skaityti apie ekonomines ir politines gaires nurodančia politikos, verslo ir mokslo konferenciją Davose. Prijungiame ir aktualijas apie svarbius Lietuvos ekonominius laimėjimus.

Kreipiame žvilgsnį į istorinius laisvus rinkimus su netikėta pabaiga Kongo Demokratinėje Respublikoje. Opozicijos atstovo laimėjimas yra ženklas apie Afrikos širdimi laikomos šalies žmonių galimą išsivadavimą nuo tironiškų diktatorių.

Taip pat apžvelgiame, kaip pasaulis ir Lietuva atsisveikina su iškiliu meno ir kultūros žmogumi, vienu ryškiausių praeito šimtmečio lietuvių asmenybių – Jonu Meku.

Šiame numeryje politologai išbando video formatą. Kviečiame naudoti ir vertinti, lauksime komentarų.